JAKÉ JE HESLO OD WiFi?

Obraz 1

 

Obsluha: Dobrý den.

Host: Nic

Obsluha: Dobrý den!

Host: Nic. Asi sleduje žárovky na stropě, dřevo všude kolem něj apod.

Obsluha po 138x: Dobrý den!

Host stojící přímo naproti: Dám si latté s příchutí a se sójovým mlékem. Jo a jaké je heslo od WiFi?

 

Jeden z mnoha příkladů toho jak probíhá „normální“ den v kavárnách, espresso barech a tak nějak všude. Ideálně si tento host, sedne za 30 palcový notebook, vytáhne sluchátka, roztáhne 14 sešitů a čeká na to latté. Osobně proti tomu nápoji nic vcelku nemám, každého věc jak pije kafe, ale v 80% případů to sedí s obrazem 1.

Spíše jde o to, že podle mého názoru pokud to není prostor s 80 místy k sezení a zrovna tam nikdo není, tak je to dost neslušné. Chápu, že ten člověk potřebuje odepsat na mail, dopsat dokument nebo prostě já nevím co, ale jsou tam třeba 4 stolečky! Takže polovina kapacity kavárny je v ten okamžik pryč.

Sám jsem z dnešního technicky vyspělého světa tak zdegenerovanej, že mám také ten debilní tik, kontrolovat jestli náhodou nepřišla nová zpráva i když moc dobře vím, že telefon vůbec neprovedl žádnou notifikaci. Nicméně, osobně pracuji na tom, abych tento zlozvyk omezil na minimum. Pokud je to doopravdy nejdůležitější email na světě, tak na něj odpovím a odložím telefon. Ale ideální stav je vůbec v kavárně, baru nebo restauraci nepoužívat nic. Notebook ani tablet zásadně nepoužívám. Přece pokud si jde člověk do naprosto designového prostoru vychutnat svůj šálek kávy nebo něco jiného, jde tam pravděpodobně z toho důvodu, že si doopravdy chce jít vychutnat ten šálek. Takže si osobně nemyslím, že jste si schopní si ho opravdu vychutnat, pokud budete neustále „čumět“ do telefonu nebo noťasu.

Problém není vždy jen zákazník. Máte ve svém podniku WiFi? Tak běžte k zásuvce a vyrvěte ji! A to okamžitě. Dnes má skoro každý datový balíček ve svém mobilním zařízení, takže těmto lidem (skoro všem) v tom se připojit stejně nezabráníte. Ale v mnoha případech si rozmyslí, že vlastně nepotřebují dělat hotspot, aby připojili další zařízení. Třeba se proberou a dají si svůj oblíbený napoj s něčím chutným a jdou dál. Tím pádem i oni nestráví 2 hodiny na jednom místě a můžou dělat svoji práci efektivně někde jinde (asi v jiné kavárně kde mají WiFi) :D. Ale také si možná ten dotyčný uvědomí, že vlastně nechce civět do počítače a že si chce doopravdy vychutnat svůj oblíbený nápoj.

Je to téma, se kterým spousta lidí souhlasit nebude. Ale třeba mi někteří dají za pravdu. Moc se toho asi nestane. Nečekám, že najednou přestanou lidi shánět hesla od WiFin a kde čeho. Ani že budou disciplinovaní a nepřijde jim to blbé se někde rozvalit s celou kanceláří. Ale pokud jste tohle dočetli až sem, zkuste se vlastně zamyslet kolik času trávíte na svých zařízeních, když jdete do svého oblíbeného podniku. Sám jsem vinen. Sám na tom chci pracovat.

Jo a pokud Vám zazvoní telefon a je to důležité, tak si ho vemte ven. To je něco jiného. Nemusí to slyšet všichni. Dík.

Vi.