Vesmírná pražírna

Vesmírná pražírna.

Země, raketoplán, Měsíc, kosmonaut a kafe.

To poslední slovo tam úplně nesedí že? A to je přesně ten záměr. Spojit dohromady věci, které spolu nemají na první zdání nic společného.

Když se rodila myšlenka na název, tak jsem od první chvíle nechtěl nic, co bude hned spojováno s kávou. Myslím jako coffee, roastery apod. Chtěl jsem něco, co mi bude na první pohled připomínat, že máme "absolutní" svobodu dělat si věci po svém. Kdo mě zná nějakej ten pátek, tak ví, že jsem celkově náročné povahy. Puntičkář, perfekcionista a idiot, kterýho nezajímá nic jinýho než jeho vlastní názor a vše musí být podle něj. Ideální charakteristika ne? Ale znáte to, všechno co se píše nemusí být nutně pravda. Nicméně při rozjezdu tohoto projektu jsem naslouchal radám ze všech stran, jak ještě nikdy v životě. I knihy jsem četl. Já kterej se nebyl schopnej víc než půl roku naučit Máj a málem jsem díky tomu propadl z češtiny na základní škole. Tohle ale nemá být o mně. Má to být a celý to je o vesmírným kafe.

Ne to kafe se nepěstuje ve vesmíru (jakože tam někde nahoře), jak si někteří mohou myslet. Je to tady v Africe, Jižní a Střední Americe atd. Ten název mi při pohledu na něj dává pocit nekonečné svobody, tak nekonečné jako je pro nás vesmír. Osobně jsem nejvíc interesován do technologií, gastronomie, kávy a chtěl jsem to spojit. A každá značka by měla mít svoji tvář. Tváří THE SPACE je právě ta Země, raketoplán, Měsíc a kosmonaut. To spojení mě hodně baví a podle ohlasů i mraky dalších lidí. Za to jsme moc rádi. Díky lidi!

Celá myšlenka se zrodila již dávno. To jsem ještě dělal kafe v jedné skvělé kavárně, která mi toho do života hodně dala. Prvně to neměla být pražírna, ale espresso bar. Nakonec jsem rád, že jsme to přehodnotili a má další cesta mě zavedla tam, kam mě zavedla – k pražení. A třeba ten espresso bar bude. Asi ne zítra, ani za měsíc, ale pokud lidi budou chtít i nadále pít vesmírný kafe, tak bych v tom neviděl problém.

Nicméně, teďka se chceme hlavně soustředit na zdokonalování postupů, učit se, rozšiřovat kafe až na Jupiter a taky dokopat ty čaje. Jo už se to tvoří. Pořád se něco ochutnává a tak. Někdy po novém roce by to mohlo být! :)

Na závěr bych Vám rád za celý THE SPACE poděkoval za vaše ohlasy. Je to naprosto úžasný jak jste s tím spokojeni. Doufám, že to tak zůstane i nadále a půjde to ještě výše. Váš skvělý feedback je velká motivace a utvrzení v tom, že děláme správnou věc. Díky! Zase někdy u lehkého čtení nebo u kafe. Jo a pokud se chcete stavit na čumendo, jak to celý vypadá, tak dejte vědět, rád někoho uvidím. Né, že by jsme chtěli, ale máme sprchu s hajzlem dohromady, hóóóóódně hustý!

Vi.