bla bla bla.

Je 3:47 (19. 10. 2017.) To je 4 dny do officiálního spuštění. Nemůžu spát a přemýšlím jak vylepšit stránky a posunout je o další krůček blíž vesmíru.

Popravdě nic přelomového mě nenapadlo. Ale jakožto opravdový nadšenec do žurnalistiky, vesmíru a kafe, jsem si řekl, že by asi nebylo špatný vytvořit další položku v menu, kde jednou za čas, až moji hlavu zachvátí nutkání vyjádřit svůj myšlenkový pochod, o který se rád podělím s Vámi. Nečekejte žádné přelomové zkazky. Prostě jde doslova o lehké čtení. Čtení o kávě, o lidech, kteří se v této oblasti pohybují a o všem dalším, co je s tímto světem spojeno.

Také jsem si říkal, že na úvod bych využil této možnosti a poděkoval všem, kteří se podíleli, podílejí nebo jenom fandí tomuto projektu. Bez podpory přátel, rodiny a všech dalších i těch chytráků, kterým se člověk nezavděčí by tohle nebylo možné. Hlavní slova díků patří mé nejbližší rodině, přítelkyni, Zdeňkovi (btw. jeden z nejšikovnějších lidí co znám), přátelům jak ze světa kávy, tak ze školy a dětství a taky Čedarovi (mops).

Řeknete si asi proč jako psovi ne? No pokaždé, když mu chystám jídlo, ta jeho nekonečná radost jenom z jídla je fascinující. A to je také jeden z faktorů, který mě na tuto myšlenku přivedl. Přenést si tak něco na první zdání jednoduchého jako je balíček kávy a mít z toho stejnou radost jako ten Čedar. Prostě se zaradovat z maličkosti.

Kafe pro mě není jenom ten nápoj. Je to svým způsobem životní styl, který je čím dál více populární. Před 3 roky bych si řekl, že jsem asi opravdu spadl z Marsu, když bych věděl, že budu jednou dělat s kafem. Ale - no vidíte. Jsem za to rád. V gastru, kavárnách, barech, bistrech, pivnicích prostě všude se pohybuje tolik zajímavých lidí, že je to až neuveřitelné. Spostu lidí se zajímavými příběhy, zkušenostmi a názory.

Jenom lehce něco o mé maličkosti. Jsem Sedlák a musím dostát svého jména, jak říká můj otec Michal. Takže jsem optimistická osoba z Křapotiny (dědina s 400 obyvateli), která se baví tím, co dělá. Mám rád srandu, jídlo, kafe, pivo, víno vlastně skoro všechno až na některé některé nesmyslné názory našich spoluobčanů. Jmenuji se Viktor, ale 90% lidí mi neřekne jinak než Vikec nebo Viky. Dělám kafe pokus/omyl a zároveň se to u toho učím. Takže než mě hned odsoudíte, prosím o trpělivost každý někde začíná. Vzpomeňte si na sebe ať už děláte cokoli. A to je všechno! Zdarec. Víc o mně nepotřebujete vědět. Zbytek poznáte při osobním kontaktu.

Dělat něco vlastního jsem chtěl už dlouho. Chci aby ta věc byla poctivá a hezky vypadala. Doufám, že prezentace tohoto brandu a kafe bude, co možná nejlepší. THE SPACE je pro mě a lidi, kteří jsou do projektu zapojeni možnost si dělat věci po svém a mít k tomu ten vesmírný až nekonečný prostor.

Tohle je jen tak na úvod. Stavte se na kafe na Štefánikovu 51. První jakože fakt blogový příspěvěk bude v následujících dnech hned jak opadne první nálet zákazníků a bude na to trochu více času.

Díky ještě jednou všem za podporu. Mějte se rádi, pijte kafe. Čauko.

Vi.